GYIK
VÁSÁRLÓINK KÉRDEZTÉK
Milyen árnyalatúak a fehér, az ekrü és az ivory színű menyasszonyi cipők?
A fehér színű menyasszonyi cipőink hófehér árnyalatúak, a hófehér menyasszonyi ruhákhoz illenek.
Az ekrü színű menyasszonyi cipők árnyalata egy halvány, világos krémszín, melyeket a törtfehér, krém, illetve ekrü (ivory) színű menyasszonyi ruhákhoz ajánlunk.
Hogyan válasszak menyasszonyi cipőt?
A ruha mellett szintén érdemes kellő figyelmet fordítani a megfelelő menyasszonyi cipő megtalálására is. A cipő kiválasztásakor számos szempontot kell figyelembe venni, úgy mint a megfelelő színárnyalat, stílus, az aktuális divatirányzatok, sarokmagasság és árelképzelés. A választás megkönnyítéséhez a következő tippeket javasoljuk:
- Elsőként gondolja át, hogy milyen anyagú és stílusú ruhát választott, ezen kívül vegye figyelembe a kiegészítőket is. Fontos, hogy az apró részletek is harmóniában legyenek egymással. Például ha a ruha gyönggyel, strasszal vagy csipkével díszített, ehhez hasonló díszítéssel ellátott cipőt javaslunk választani.
- Színek tekintetében fehér ruhához fehér menyasszonyi cipőt, míg ekrü ruhához ekrü cipőt szokás választani.
- Fontos, hogy a maximális kényelem érdekében a megfelelő sarokmagasságú cipőt válassza. A megfelelő sarokmagasság függ attól, mihez szokott a hétköznapi viseletben. Ha általában lapos cipőket hord, akkor nem ajánlott egy túlzottan magassarkú cipő, mert kényelmetlennek érezheti.
- A cipőt még a ruha utolsó igazítása előtt tanácsos kiválasztani, mert a szalon a ruhahosszat a cipőhöz állítja be.
Menyasszonyi cipő kollekciónkban több mint 30 különböző modell közül válogathat. Zárt és nyitott fazon, egyszerű és díszesebb cipő, valamint lapos és magas sarok egyaránt megtalálható a választékban, így minden menyasszony megtalálhatja álmai esküvői cipőjét.
További hasznos tippeket olvashat a Blogunkban megjelenő írásaink között!
Hogyan tudom tisztítani a szatén menyasszonyi cipőt?
A szatén menyasszonyi cipők, alkalmi viseletre készültek, mindennapos viseletüket nem ajánljuk.
A szatén egy puha, selymes anyag, amelyet leggyakrabban alkalmi ruhák és cipők készítéséhez használnak. Mivel a szatén egy különösen finom anyag, viselése és tisztítása ugyanannyi figyelmet és körültekintést igényel, mint a ruha.
Ha a szennyeződés mégis megtörténik és a cipő tisztítása szükségessé vált, úgy az alábbi útmutatóban foglaltak betartását feltétlenül javasoljuk az otthoni tisztítás során.
Azért, hogy a cipő sokáig megőrizze eredeti szépségét, javasoljuk, hogy esővíztől, sártól, fűtől, és egyéb szennyeződésektől óvja meg. A nem megfelelő módon történő viselésből, illetve tisztításból eredő kárért felelősséget nem tudunk vállalni.
- Elsőként készítse elő a cipőt: Egy száraz törlőkendőt használva, finoman tisztítsa meg a cipőt mindenféle szilárd szennyeződéstől és portól. Hogyha először nem törli le finoman a cipőt, úgy később könnyebben beledörzsölheti a szennyeződéseket az anyagba.
- Nedvesítsen be hideg vízzel egy törlőkendőt, majd a foltos részeket törölje át a kendővel, kezdve a cipő felső részén található szennyeződésekkel. Fentről lefele haladjon, követve az anyag szálirányát. Tisztítson le minden látható foltot vagy szennyeződést, de ügyeljen rá, hogy finoman simítsa, és ne dörzsölje az anyagot.
- Egy kéztörlővel gyorsan törölje át a nedves anyagrészt, és itassa fel a nedvességet. Semmiképpen se dörzsölje az anyagot, nehogy nyomot hagyjon a szaténon.
- Hogyha a víz önmagában nem távolította el a szennyeződést, úgy oldjon a vízben max. egy evőkanálnyi mosogatószert vagy szappant, amíg habos nem lesz, a mélyebb szennyeződések tisztításához. Elsőként tiszta vízzel próbálja tisztítani a cipőt, és csak abban az esetben használjon szappant vagy mosogatószert, hogyha a vizes tisztítás nem távolította el a foltot.
- Merítsen egy törlőkendőt a szappanos vízbe, és finoman tisztítsa meg a cipőt a szennyeződéstől. A vizes anyag ne érje a cipő ép részeit, csak a foltos részeket kezelje. Nézze át az egész cipőt, és tisztítsa meg a foltokat.
- A tisztítást követően egyből távolítsa el a szappan-maradékokat, mivel foltot hagyhatnak a cipőn. Enyhén törölje át és finoman simítsa végig a tisztított felületet hideg vízbe mártott törlőkendővel.
- Szárítsa meg a cipő nedves részeit: használjon egy kéztörlőt a nedvesség felitatására. Ne hagyja a cipőt a szabad levegőn vagy napsugárzásnak kitéve száradni, mivel a vízfolt is nyomot hagyhat az anyagon. Hogyha a törlőkendővel nem sikerül teljesen megszárítani a nedves részt, úgy használjon hajszárítót, tömje ki a cipő orrát papír törlőkendővel, és a legalacsonyabb hőfokozaton óvatosan szárítsa meg az anyagot.
Hogyan ápoljuk a bőr cipőket?
Gondoltad volna, hogy a bőr cipő ugyanolyan gondoskodást igényel, mint az ember bőre?
Sokan azért vásárolnak bőr cipőt, mert azt gondolják róla, hogy életre szól: tartós, jó minőségű, télen melegít, nyáron pedig nem izzad bele a lábunk. Ez mind igaz is, azonban hosszútávon csak akkor tesz kielégítő szolgálatot a bőr cipő, ha megfelelően ápoljuk. Az elhanyagolásnak bizony megfizetjük az árát, hiszen:
- ha nem ápoljuk, a bőr felülete kiszárad, berepedezik
- így könnyebben beázik
- a repedésekben megtapad a por, kosz
- hamar viseltes lesz a külseje, még akkor is, ha viszonylag új a cipő
A legfontosabb ápolóeszköz a cipőkrém. Cipőkrémből számtalan fajtát találhatunk a boltokban, azonban nem mindegy, hogy melyiket választjuk, hiszen a bőr típusát is figyelembe kell vennünk vásárláskor. Ez először egyszerűnek tűnik, de a speciális megnevezések elbizonytalaníthatnak minket. A "fedett bőr" például a normál bőrt jelenti, amit hagyományos cipőkrémmel, pasztával ápolhatunk. Rengeteg helyen kapni tubusos gyorsápoló krémet, melynek ismertetőjele a szivacsos vég, na ezt semmiképp ne használjuk! A tubusos gyorsápolók szilikont tartalmaznak, mely első használatra szép fényt kölcsönöz a bőr cipőnek, hosszútávon azonban kiszárítja felületét, ami repedésekhez vezet.
A természetes bőrnek több fajtáját különböztetjük meg:
- box bőr: többféle állati bőr, ez a legelterjedtebb, fényes felületű
- velúr bőr: puha felületű csiszolt bőr, érintésre a szálirány változhat, emiatt bársonyos tapintású
- nubuk bőr: finom tapintású, bolyhozott bőr, vékony szőrréteggel a tetején
- lakkozott bőr: a természetes bőrt lakkréteggel vonják be
A különféle ápolószereket funkciójuk szerint csoportosíthatjuk, illetve, hogy melyik bőrfajtához használhatóak. Először egy szőr- vagy gumikefével ajánlatos eltávolítani a szennyeződést a felületről, a lakkbőrön lévő szennyeződésekhez használhatunk enyhén nedves kendőt is. A tisztító radír használata a makacsabb foltokhoz kiváló, szinte minden felületen. A cipőkrémek többnyire fekete és színtelen formában kaphatók. Ezek kiválóak a normál illetve fényesebb felületű bőr ápolására, élénkíti a bőr színét és enyhe fényt kölcsönöznek a cipőnek. A velúr és nubuk renovátor egy speciális folyadék, amely csak ezeken a felületeken használható. Felvitelét célszerű egy puha kefével végezni, hogy a szálak közé is eljusson a folyadék. A zsírozó krémek, vagy más néven waxok ápolják és impregnálják a zsírozott bőröket. Természetes bőrökön használható, matt hatást eredményez.
Az impegrálószerek többsége spray formájában kapható és vízhatlanná teszi a cipőt, valamint vízlepergető funkciója a szennyeződésektől is védi a felületet. Kéthetente érdemes befújni a cipőt a tartós védelem érdekében. Szinte minden anyagra használható, kivéve a lakkbőrt és a lycrát.
Ez a téma kimeríthetetlen praktikákkal és trükkökkel rendelkezik, rövid gyorstalpalónk azonban elegendő ahhoz, hogy szakszerűen ápolhassátok cipőiteket a mindennapokban. A lényeg, hogy jó minőségű bőr cipőt válasszunk és ápoljuk rendszeresen a felületének megfelelő szerrel! Meglátjátok, cipőtök meghálálja a gondoskodást és hosszú ideig megőrzi újszerű állapotát.